Banka avukatı ile anlaşma

Banka avukatı ile anlaşma

Kredi borcu veya kredi kartı borcu ile karşı karşıya kaldığımızda, en sık muhatap olduğumuz kişiler banka avukatlarıdır. Borcun ilk başladığı dönemlerde, yani ilk 2 ay boyunca bankaların tahsilat departmanlarında çalışan finans uzmanları ile görüşürsünüz. Size sürekli borç hatırlatması yaparlar. Sabahın köründe ilk arayan onlar olur, gece uyumaya hazırlık yaptığınız zamanlarda bile aradıkları olurJ Bu tüm bankalar için geçerlidir. Bu kişilerin görevi, mevcut borçları borçlulara hatırlatmak, üzerlerinde psikolojik baskı kurup, ödeme yoluna gitmelerini sağlamaktır. Çoğu zaman bu durum taciz ve tehdit noktasına gelse de, herkesin belirli bir görev alanı olduğunu ve bu görevi yerine getirmek zorunda olduklarını unutmamak gerekir. Banka borcunuz yasal takip sürecine girdiği anda, finans uzmanlarının yerini banka avukatları alır. Banka avukatı ile anlaşma yoluna gitmelisiniz. Aksi halde işin içinden çıkılmaz bir döneme girersiniz ve borcunuzu ödemezseniz konu yargıya taşınır ve icra davası açılır. Banka avukatı ile anlaşma yolları oldukça basittir aslında. Yeterki borcu ödeyebileceğinizden emin olun ve bunun garantisini verin. Tüm kapılar sizin için açılacaktır, bundan emin olabilirsiniz.

Banka Avukatı

Bankalara borcu olanlar ve yasal takibe girenler, Banka avukatı ile anlaşma yapmak için çeşitli yolları denerler. Ödeme yapabilme güçlerine göre, kendilerine göre bir ödeme planı sunarlar. Banka avukatı da bu ödeme planını değerlendirir ve bir uzlaşma yoluna gidilir. Banka tarafından görevlendirilen avukatların görevi, alacak tahsilatlarının sağlanmasıdır. Tabi avukatların tek görevi bu değil elbette ama biz konumuz olduğu için, sadece banka borçları ile alakalı olan kısmı ele alıyoruz bu yazımızda. Borç ödeme planının oluşturulması ve ödeme vadelerinin belirlenmesi tamamen borçlu ve banka avukatı arasında yapılır. Borçludan gelen tüm ödeme planlarına genelde avukatlar sıcak bakarlar. Çünkü onların tek amacı bu borcu tahsil edebilmektir. Evet, çoğu zaman bazı tartışmalar veya sözlü kavgalar olabiliyor borçlu ve avukat arasında ancak herkes kendi prosedürlerini yerine getirmek için görevini yapmaktadır. Banka avukatlarının da mecbur kaldıkları bir görevi olduklarını unutmamak gerekir ve onlara karşı bu çerçevede yaklaşmak gerekir. Her iki tarafında sakin ve mantıklı hareket etmesi, sorunları çözüme daha kolay ve hızlı ulaştırır.

Banka avukatı ile anlaşma

Aslına bakarsanız bu kısım, en kolay kısımdır diyebiliriz. Yani Banka avukatı ile anlaşma hiç te sanıldığı gibi zor ve imkânsız bir durum değildir. Aksine çok basittir. Yeter ki ödeme yapabileceğinize inansın ve bu isteği sizde görsün. Tüm ödeme kolaylıkları sağlanır ve ödemenizi yapabilmeniz için en pratik çözümler sunulur size. Ancak bazı huysuz ve inatçı avukatlar da yok değil. Borçlunun durumunu göz aradı ederek sürekli taciz ve tehdit eden ve borçluyu yalan yanlış sözlerle kandıran avukatların sayısı da az değil. Örneğin hapis cezası ile ev kapısını polis zoruyla kırmak ile ve benzeri şiddet içeren işlemler ile tehdit eden avukatlar ile hiç muhatap olmayın. Elinden ne geliyorsa yapmasını söyleyip, sohbeti sonlandırın. Kesinlikle şiddete karşı şiddet ile cevap vermeyin. Banka avukatının size vereceği hiçbir belgeye okumadan ve tam anlamadan imza atmayın. Ödeme taahhüdü imzalamayın.

Banka avukatını şikâyet etme

Banka avukatının size karşı tehdit ve hakaret içeren bir yaklaşımı olursa, derhal bulunduğunuz ilin barosuna şikâyet edin. Bu konuda asla çekinmeyin. Ve kesinlikle küfür, hakaret içeren sözler söylemeyin. Yapmanız gereken tek şey o avukatı baroya şikâyet etmektir. Baro gereken cezayı verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir