Banka dışında kredi veren yerler firmalar

Banka dışında kredi veren yerler firmalar

Acil nakit ihtiyaçlarımız için bankalardan kredi alıp, bu borcumuzu üzerine faiz ekleyerek belli aylara taksit yaparak öderiz. Kara listede olup ta, bankalar ile arası iyi olmayan kişilerin tercihi ise, istemeyerek bile olsa kredi veren firmalar olmaktadır. Bu firmalar “ finans şirketi “ adı altında modern tefecilik yapan firmalardır. Yasal statülerine baktınız zaman forex firması, borsa şirketi veya aracı finans kurumu diye geçseler de, yaptıkları ana iş kolu tefeciliktir. Kredi veren firmalar İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde sıkça hizmet verse de, neredeyse tüm şehirlerde buna benzer şirket veya şahıslar ile karşılaşmanız mümkündür. Bu firmaların ne derece tehlikeli olduklarını yazımızda detaylıca anlatacağız.

Kredi Veren Özel Finans Şirketleri

Allah kimseyi zor duruma düşürmesin elbette ama çok mecbur kalmadıkça bu firmalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bankalar, resmi kanallardır. Her hangi bir olası olumsuz durumda, sorunlarınızı hukuk yolu ile çözersiniz. Bankalar da size hukuk çerçevesinde, yasaların onlara verdiği haklar kapsamında ulaşır. Banka dışında kredi veren yerler firmalar ise hukuk haricinde, kendi kişisel yöntemleri ile borç tahsilatı yapma yoluna giderler. Bu kimi zaman fiziki tehdit veya darba kadar gidebilir. Kredi veren firmalar Antalya, İzmir, İstanbul gibi şehirlerde sıkça rastlanan şirketlerdir. Senet karşılığında veya gayrimenkul ipoteği ile size borç verirler ve geri ödemesini en az %30 olarak belirlerler. Kimi firmada bu oranlar %70 lere kadar çıkabilmektedir. Kanun kapsamında çalışmazlar ve onların karşısında her hangi bir hak iddia etmeniz çok zordur. Bu yüzden evini, barkını, işyerini kaybeden ve hatta yuvasını dağıtan on binlerce kişi vardır.

Tefeciden Para Almak

Tefecilik yüz yıllardan beri süre gelen bir sistemdir. Legal bir yöntem değildir ve kanunen tefecilik yapılması yasaktır. Cezası bulunmaktadır. Tefeciden para almak, çok zaruri olmadıkça uzak durulması gereken bir konudur. İnternette birçok reklama denk gelmişsinizdir. Kara listede olanlara kredi, kara listedekilere anında kredi şeklinde yanıltıcı reklamlar ile müşteri toplamaktadırlar. Banka ile sorun yaşıyorsanız ve acil kredi ihtiyacı yaşıyorsanız, bir yakınınız üzerinden kredi almanız daha doğru olacaktır. Sakın ama sakın bu firmalara bulaşmayınız.

Banka Harici Firmalardan Kredi Almak

Bankalar dışında tefeci şirketlerden kredi almak son çareniz ise, bunu büyük firmalar ile yapınız. Kesinlikle tasvip etmiyoruz ama son çareniz ise yapacak bir şey yok. Merdiven altı firmalardan uzak durunuz. Mafyavari yöntemlere maruz kalabilirsiniz. Bunu daha çok kurumsal şirketler ile halledin. Özel finans şirketlerine başvurun. Adı sanı belli olan, popüler ve anonim şirket içeriğinde olan finans şirketleri ve kredi veren firmalar ile görüşüp, size en uygun koşullarda kredi alabilirsiniz. Banka harici firmalardan kredi almak, araştırma gerektiren bir konudur. Firmayı mutlaka çok iyi araştırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir