Bankalar Dışında Taksitle Ev Sahibi olma İmkânı Sunan Finansal Şirketler

Bankalar Dışında Taksitle Ev Sahibi olma İmkânı Sunan Finansal Şirketler

Milyonlarca dar gelirli vatandaşın hayali olan taksitle ev satın almak, artan konut kredileri faizleri ve yaşanan ekonomik buhranlar sonucunda, şu an için hayal olarak kalmaktan öteye gidememektedir. Bankaların yüksek faizli konut kredilerine yanaşmak şu an için mümkün görünmüyor. %2.5’a kadar çıkan faiz oranları nedeni ile taksitle ev satın almak yerine, tüketicilerin birçoğu bankalar dışında taksitle ev sahibi olma imkânı sunan finansal şirketler aracılığı ile bu hayallerini gerçekleştirmenin yollarını arıyorlar. Bu firmalar genelde finans şirketleri olsa da, aynı zamanda müteahhitlik firmaları da bu konuda destek sağlamaktadır.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Metrobüs ve otobüs duraklarında sıkça rastladığımız “ kira öder gibi ev sahibi olun “ reklamlarında, aylık 1000 TL – 1200 TL gibi taksitler ile taksitle ev alabileceğimiz yazar. Bu reklamları genelde müteahhit firmalar vermektedir. Satın aldıkları arsa üzerine diktikleri apartmanların dairelerini pazarlamak için bu tarz bir yönteme başvururlar. Bu fırsatları değerlendirmek istiyorsanız, çok dikkatli olmalısınız. Satın alınacak olan konutun tüm yasal belgelerini teyit edip iyice araştırın. Konutun mevkii, müteahhit firma, kullanılan malzeme detayına kadar her şeyi didik didik incelemelisiniz.

Banka harici konut kredisi

Genelde kara listede olan veya bankaların ağına düşmek istemeyen kişiler, banka haricinde ev kredisi kullanmak isterler. Özel finans şirketlerinin veya müteahhit firmaların kapısını çalan tüketiciler, bankaların çok daha güvenli ve uygun olduğunu unutmamaları gerekir. Bankalar devlet korumasındadır. Ama özel finans şirketlerin hiçbir devlet güvencesi bulunmamaktadır. Taksitle ev satın alırken bu detaylara çok dikkat etmenizi öneriyoruz.

Ev Kredisi Veren Özel Şirketler

Burada firma isimleri vererek sorumluluk almak ve aynı zamanda reklam yapmak istemiyoruz. Çünkü Google arama motorunda bu tür bir arama yaptığınız zaman, karşınıza yüzlerce dolandırıcı web sitesi çıkabilmektedir. Ev kredisi veriyoruz, kara listedekilere kredi çıkartıyoruz, senetle ev sahibi olun gibi çeşitli reklamlar görebilirsiniz. Bu reklamların hiç birine aldanmayın. Amacınız taksitle ev satın almak ise, ev kredisi veren özel şirketler konusunda çok sıkı araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Finans şirketinin köklü, bilinen ve itibarlı olmasına önem veriniz. Taksitle ev alayım derken, ne olduğu belirsiz tefecilerin eline düşmeyiniz. Ev hayaliniz, ızdıraba dönüşmesin.

Müteahhitten Taksitle Ev Almak

Ve geldik en kolay taksitle ev satın alma yoluna. Mahalle aralarında inşa edilen apartman bloklarından daire satın almak istiyorsanız, konutu inşa eden firma ile anlaşıp, senetle ev sahibi olabilirsiniz. Firmanın tanıdık olması, işinizi bir tık daha kolaylaştırabilir. Belli miktarda bir peşinat verip, senetle ev sahibi olma gibi bir fırsatı elde edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz en önemli nokta, yapılan evin durumu, konumu ve kullanılan malzemelerin kalitesidir. Bu tarz müteahhitler genelde malzeme kalitesinden kısarak, evleri ucuza mal etme yolunu seçerler. Doğal olarak ev kalitesi düşük olduğu için fiyatları da piyasa değerinden ucuz olur. Reklamlarda gördüğünüz 1+1 daire 99.000 TL gibi evler, bu tarz düşük kaliteli evlerdendir.

Taksitle Ev Alabileceğiniz Firmalar

Neredeyse tüm inşaat firmalarından taksitle ev satın alabilirsiniz. Yeter ki ev fiyatının %15 veya %20 si kadar peşinatınız olsun, bütün inşaat firmaları size yardımcı olacaktır. 2017-2018 senesinde Türkiye’nin en ünlü 3 inşaat firmasının battığını ve sahiplerinin yurt dışına çıktığını hatırlatmak isteriz. Taksitle ev alacağınız firmanın güvenilir ve sağlam olmasına dikkat ediniz. Aksi halde elinizde avucunuzdakinden olabilirsiniz. Eminevim gibi firmalardan taksitle ev satın alan birçok kişi olsa da, bu tür firmalara temkinli yaklaşmayı unutmayınız. En güvenli yöntem, devlet desteği olan kurum ve firmalardan ev satın almanızdır. Saadet zinciri tarzı çalışan, gruplar oluşturan oluşumlardan kati süratle uzak durmalısınız. Birçok olumsuz örneğine rastladığımız bu oluşumlara paranızı kaptırmamaya gayret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir