Bedelli Askerlik Kredi Paketleri Belli Oldu

Bedelli Askerlik Kredi Paketleri Belli Oldu

5 milyondan fazla kişinin merakla beklediği bedelli askerlik 2018 yılının son çeyreğinde açıklandı ve askerliğini bedelli olarak yapmak isteyen milyonlarca kişi için umut doğdu. Bankaların bu fırsatı değerlendirmek amacıyla hazırladığı bedelli askerlik kredisi detayları da belli oldu.

Bedelli Askerlik 2018

Bedelli askerlik nedir sorusuna yanıt vererek konumuza başlayalım. Bedelli askerlik kanun kapsamında tanınan bir haktır. Askerlikten muaf olmak isteyen ve 25 yaş sınırında olan kişilere tanınan bir haktır. 25 yaşından küçükler bu haktan faydalanamazlar. Her hangi bir nedenden dolayı askerlik yapmayan kişiler, yeni çıkan kanun kapsamında, 15 bin TL bedel ödeyerek sadece 21 gün temel eğitim alıp, askerlik görevlerini tamamlayabileceklerdir.

Bedelli Askerlik Kredisi 2018

Hükümet tarafından açıklanan 15.000 TL bedelli askerlik ücreti, bankaları hemen harekete geçirdi ve art arda bedelli kredisi paketleri açıklanmaya başlandı. 12 ila 48 ay arasında uygun faiz oranlarına sahip bedelli kredisi 2018 yılı paketleri arasında mutlaka size uygun bir kredi paketi bulacaksınız.

Bedelli Askerlik Kredi Hesaplama

Bedelli kredisi başvurusu yaptığınız zaman, bedelli askerlik kredisi hesaplama yapmak çok pratik. Bankanızın sunmuş olduğu faiz oranları ve vade seçenekleri ile çok kolay hesaplama yapabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta bedelli kredisi veren bankalar listemize göz atıp, bedelli kredisi faiz oranları konusunda fikir alabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bazı bankalar bedelli askerlik için kredi oranlarını ve vade seçeneklerini netleştirdi. Kimi banka 3 ay ertelemeli kredi imkânı sunarken, bazı bankalar ise 24- 36 ve 48 ay vade seçenekli bedelli askerlik kredisi imkânı sağlamaktadır. Bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2018 listesi: ( 15.000 Lira temel alınmıştır )

Yapı Kredi bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Yapı Kredi Bankası 15 bin TL 24 ay vade seçeneğine sahip bedelli askerlik kredisi için ayda 838 TL ödemeniz gerekiyor.

İng Bank Bedelli Askerlik Kredisi

ING Bank’ın bedelli askerlik kredisi,  3 ay ertelemeli olarak veriliyor. Ödeyeceğiniz toplam kredi faizi yüzde 20.88 48 ay vadede aylık 497 TL ödenmektedir.

TEB Bedelli Askerlik Kredisi

TEB’ in bedelli askerlik kredisi yıllık faizi yüzde 27.81 48 ay vade seçeneği ile aylık 493 TL ödenmektedir.

Şekerbank Bedelli Askerlik Kredisi

15 bin TL’ye kadar, 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanılacak Bedelli Askerlik Kredisi için uygun faiz miktarları sunarken kredi tahsis ücreti de alınmamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir