Bitcoin 1 saatte 500 dolar birden düştü

Bitcoin 1 saatte 500 dolar birden düştü

Dün itibari ile ( 5 Eylül 2018 ) 7350 dolara kadar yükselen Bitcoin, bugün itibari ile ( 6 Eylül 2018 ) 500 dolara yakın bir düşüş sergileyerek, yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Bu ani düşüş ile beraber tüm altcoin para birimleri de %10 ila %30 arasında değer kaybetti. Kripto para piyasasının hacmi dün 230 milyar dolar iken, an itibari ile 200 milyar dolara kadar indi. Yani saatler içerisinde 30 milyar dolarlık bir değer kaybı meydana geldi ve böylelikle Bitcoin 1 saatte 500 dolar birden düştü.

Bitcoin tekrar yükselir mi?

Bu sorunun cevabını çok zor olduğu gibi, size tavsiyemiz hiçbir görüşe bağlı kalarak yatırımlarınızı düzenlemeyin. Kesinlikle kişilerin öngörüleri ile Bitcoin yatırımı yapmayınız. Özellikle bu kargaşa ortamında Bitcoin yatırımı oldukça tehlikeli olabilir. Bir ara 1400 dolara dayanan Ethereum ise, adeta piyasada silindi ve 220 dolara kadar geriledi. Bitcoin yükselir mi, Bitcoin artar mı şeklinde gelen sorulara şu an yanıt vermek imkânsız. Çünkü bunu kimse kestiremiyor. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, eski günler geride kaldı. Güneşli günlerin soruna geldik ve bundan sonrai dönemde yatırımlarınızı çok dikkatli yapmalısınız.

Bitcoin alınır mı?

Bitcoin’dan ziyade altcoin alımı yapabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye olarak değil, sadece görüş olarak belirtiyoruz. Çünkü altcoin fiyatları çok düşük olduğu için, en azından olası aksi bir durumda kaybınızı en aza indirgersiniz ve ani yükselişlerde o orantıda kazanç sağlarsınız. Lütfen shit coin denilen çöp para birimlerinden uzak durunuz. Bunların tamamına yakını vur- kaç amaçlı kurulan düzeneklerdir. Uzak durmanızı öneriyoruz. Ne olduğunu bilmediğiniz, alt yapısı olmayan kripto paralara asla yatırım yapmayınız.

Bitcoin 2019 Fiyat Tahmini

Bu konuda birçok otorite farklı görüşlere sahip olsa da, 2019 Bitcoin fiyat tahmini için bir şey söylemek için çok erken. Ancak görünen o ki, bu dalgalanmalar 2019 yılında da devam edeceğe benziyor. Bitcoin 2019 Fiyat Tahmini için 20.000 dolar olacak diyen de var, 50 bin dolar olacak diyen de. Ancak siz bu görüşlere dayanarak yatırım yapmayınız. Sadece sağlıklı bir şekilde takip edin ve sizi üzmeyecek miktarda yatırım yaparak hem eğlenin hem kazanç sağlayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir