Devlet Destekli Kobi Kredisi Faizsiz

Devlet Destekli Kobi Kredisi Faizsiz

Hükümetin 2015 yılından beri uyguladığı devlet destekli krediler modeli, esnafın ve işletmelerin yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Devlet destekli kobi kredisi alan kişiler bu destek kredilerinden yararlanarak, ticaret hayatlarını şekillendirmiştir. Şu an için faizsiz kredi desteği bulunmasa da, düşük faizli veya hibe kredi desteği bulunmaktadır.

Faizsiz Kobi Kredisi 2018

Yüksek faizlerin havada uçuştuğu şu dönemde, sıfır faizli devlet kredisi bulmak ne yazık ki mümkün değildir. Devlet destekli kobi kredisi veren bankalar listemizde bulunan bankalardan güncel faiz oranları öğrenebilirsiniz. Sıfır faizli devlet destekli kobi kredisi yerine, düşük faizli devlet destekli kobi kredisi almayı tercih edebiliriniz. Çünkü 2018 son aylarında, ekonomi ile bağlantılı olarak hiçbir bankadan veya devlet kurumundan sıfır faiz ile kredi alamazsınız. Belli dönemlerde yayınlanan kredi kampanyalarını takip etmeniz gerekir. Kurban bayramı sonrasında, ekonomiyi canlandırmak adına, olası kampanyalar düzenlenebilir. Bu müjdeyi, devletin yetkili kurumlarından her an duyabilirsiniz. Gelişmeleri biz de sizlerle paylaşmak adına takip etmekteyiz.

Devlet Destekli Kobi Kredisi Nasıl Alınır?

Kobi kredisi ve devlet destekli kobi kredisi bir birinden farklı kredi seçenekleridir. Kobi kredisini tüm kobi bankacılığı hizmeti veren bankalardan veya ticari bankalardan alabilirsiniz. Ancak devlet destekli kobi kredisini sadece devlet desteği olan kredi paketlerine başvurarak ve devlet ile anlaşmalı 9 bankadan birinden yapabilirsiniz. Kosgeb kurumunun öngördüğü eğitim programına katılma şartı olan kredi programı ise, mutlaka katılım sertifikası almanız gereklidir. KOSGEB’in kobi kredisi sağladığı onlarca seçenek bulunmaktadır. Bu kredi gruplarının bazılarında eğitim katılım belgesi şartı bulunmaktadır. Bazılarında ise bu şart bulunmamaktadır. En güncel bilgileri kosgeb.gov.tr adresinden edinebilirsiniz. Devlet destekli kobi kredisi almak için yeterli şartlara sahip olmanız gerekir. Vergi levhası fotokopisi, son 6 aya ait bilanço, imza sirküleri, ticari sicil belgesi, ticaret odası kaydı, varsa üye olunan esnaf odaları belgeleri ve devletin ek olarak isteyebileceği belgeleri sunarak, devlet destekli kobi kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Aşağıdaki başlığımızda gerekli başvuru belgeleri ve şartlarına genişçe yer vereceğiz.

Devlet destekli kobi kredisi Veren Bankalar Listesi 2018

Aşağıdaki bankalardan hem devlet destekli kobi kredisi, hem de normal kobi kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Güncel kobi kredisi faiz oranları ve kredi paketi özelliklerine bankaların ilgili linklerinden erişebilirsiniz. Banka listesi günceldir.

TEB Kobi Kredisi

Nakit kobi kredisi, gayri nakdi kobi kredisi, AFD enerji kredisi, Teknoloji Kredisi, EximBank kredisi, Devlet Destekli Kobi Kredisi, Kosgeb destekli kobi kredisi ve benzeri birçok kobi paketinden faydalanabilir ve işletmenize uygun çözümler için TEB bankasını tercih edebilirsiniz. https://www.teb.com.tr/kobiyim/krediler/  linkinden detaylara ulaşabilirsiniz.

QNB Finansbank Kobi Kredisi

3 ay ödemesiz ve 120 ay vadeli kobi kredinizi QNB Finansbank ile kullanmak isterseniz, uygun faizli ve uzun vadeli olarak kullanabilirsiniz. Kobi kredisi Türk Lirası olarak kullanılmaktadır. Detaylar için : https://www.qnbfinansbank.com/krediler/kobi/3-ay-odemesiz-kobi-kredisi.aspx

İş Bankası Kobi Kredisi

Hem nakdi, hem de gayri nakdi olarak kullanabileceğiniz İş Bankası kobi kredisi paketleri arasında şu kredi paketleri yer almaktadır: Taksit Ödemeli Ticari Krediler, Ticari Ek Hesap, MaxiPOS Kredisi, Altın Kredisi, İşyeri Kredisi, Küçük İşletmeler TL Kredisi, Kendi İşim Kredisi, İşyeri Kira Kredisi, Kira Temlikli Kredi, Ticari Arsa Kredisi, Tarım Kredileri, Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı Kredisi, Gün İçi Kasa Kolaylığı Kredisi, Tedarikçi Kredisi, Küçük İşletmeler Yatırım Kredisi, Küçük İşletmeler İhracat Döviz Kredisi, Küçük İşletmeler Faturalı Alışveriş Kredisi, Franchising Kredisi, Esnek Faizli Ticari Kredi, İhracat Döviz Kredisi, Ticari Taşıt ve Filo Kredisi, Kadın Girişimci kredisi, Esnaf Kredileri. Tüm kredilerin faiz oranları ve başvuru şartları bir birinden farklıdır. Detaylar için: https://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/Sayfalar/nakdi-krediler.aspx

Vakıfbank Kobi Kredisi

Devletin önemli bankalarından biri olan Vakıfbank’ın kobiler için hazırladığı kredi paketlerine https://www.vakifbank.com.tr/kobi-kredileri.aspx?pageID=135 adresinden ulaşabilirsiniz. Nakit krediler, gayri nakit krediler, proje ve yatırım kredileri ve dış ticaret kredilerinizi Vakıfbank aracılığı ile kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Kobi Kredisi

Garanti Bankası da diğer bankalar için çeşitli kobi kredileri hazırlamış ve bu kredi paketlerini kobilerin kullanımına sunmuştur. https://www.garanti.com.tr/tr/kobi/krediler.page adresinden detaylara erişebilirsiniz.

Halkbank Kobi Kredisi

Belki de en çok kobi kredisi kullanılan bankaların başında yer alan Halk Bankası’nın ESKKK Kefaletiyle Krediler, ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler, 0 Faizli Esnaf Kredileri, Esnaf Yatırım Kredileri şeklinde hazırladığı kredi paketlerini http://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/112 sayfasından inceleyebilirsiniz.

Denizbank Kobi Kredisi

Denizbank kobi kredisi paketleri için https://www.denizbank.com/bankacilik/kobi-bankaciligi/kobi-kredileri/ linkini ziyaret edebilir ve kredi paketlerinin faiz oranlarına vade seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Kobi Kredisi

Tarım kredilerinden, ticari taşıt kredilerine kadar onlarca kobi kredi paketi hazırlayan Yapı Kredi Bankası kampanyalarına https://www.yapikredi.com.tr/kobi/ adresinden ulaşabilirsiniz. Tüm kredilerin faiz oranları ve vade seçenekleri bir birinden farklıdır.

Ziraat Bankası Kobi Kredisi

Ziraat Bankası en ok kobi desteği sağlayan bankadır, Sadece kobi kredisi olarak değil, aynı zamanda diğer tüm kredilerin kullanımında ilk sırada yer alan Ziraat Bankası, devletin en köklü bankasıdır. Kobilere özel kredi paketlerini incelemek için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci adresine göz atabilirsiniz.

Kobi Kredisi Başvuru Şartları ve Başvuru Belgeleri

Başvurmak istediğiniz kobi kredisi, devlet destekli kobi kredisi ise şartları biraz daha farklıdır. Bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekir. Kosgeb web sitesinde sunulan kredi paketlerinin hepsinin özellikleri, şartları ve başvuru belgeleri birbirinden farklıdır. Örneğin devlet destekli çiftçi kredisi de kobi kredisi kapsamına girmektedir ama başvuru esnasında çiftçilik kaydı istenmektedir. Mesela kobi kredisi adı altında ticari taşıt kredisi alıp devlet desteğinden faydalanmak istediğinizde de şartları yerine getirmek ve talep edilen başvuru belgelerini eksiksiz olarak ibraz etmeniz gereklidir. Yani kısaca; her kredinin başvuru şartı, konsepti ve başvuru belgeleri değişkenlik göstermektedir. Ancak biz size genel anlamda standart başvur belgelerinden bahsetmek istiyoruz. Ek olarak istenilen olası belgeleri yine Kosgeb web sitesinden öğrenip temin edilebilirsiniz.

  • Ticari işletmeye ait vergi levhası fotokopisi
  • İmza sirküleri
  • Varsa şirket ortaklarının belgeleri ve ortaklık sözleşmesi fotokopisi
  • Son 3 ay veya 6 aya ait şirketin mali bilançosu
  • Ticaret odası kayıt belgesi
  • Ticari sicil gazetesi örneği
  • Şirket üzerine kayıtlı olan araç, gayrimenkul belgeleri ve tapu kayıt örnekleri
  • Başvuru yapan şahıs veya firmanın kredi notunun kredi alabilmek için uygun olması şartı
  • Talep edildiği zaman gösterilebilecek ipotek veya mevduat teminatı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir