Devlet Destekli Krediler, Devlet Desteği 2019

Devlet Destekli Krediler, Devlet Desteği 2018

Devletin yardım elini uzattığı esnaf, iş girişimcileri, çiftçi, hayvancılık ile uğraşanlar, ev hanımları ve yeni mezunlar için hazırladığı devlet destekli krediler, milyonlarca vatandaşımız tarafından kullanılmaktadır. Yeni işyeri kurma kredisi, tarım kredisi, hayvancılık kredisi, ev hanımlarına kredi ve daha onlarca farklı kredi konseptine sahip olan Kosgeb, 2018 yılı içerisinde on binlerce kişiye finansal destek sağlamıştır. Devlet desteği 2018 yılında da devam etmektedir.

Devlet Destekli Kosgeb Kredisi

Herkesin almayı çok istediği ama başvuru adımlarının zor olacağını sanıp çekindiği, en geniş kredi paketidir Kosgeb kredileri. Dışarıdan çok zor görünse de, aslında başvurması da alması da çok kolaydır. Yeter ki siz ne istediğinizi bilin ve süreci iyi takip edin. Devlet destekli krediler konusunda başvuru yapacağınız ilk yer Kosgeb olacaktır. KOSGEB’in onlarca kredi paketi bulunmakta ve bu kredi paketleri tarımdan, hayvancılığa, iş yeri kurma kredisinden, yurt dışı fuar kredisine kadar uzanmaktadır. Bu kredilerden faydalanabilmeniz için, öncelikle Kosgeb veri tabanına kayıt olmanız ve her kredinin farklı başvuru şartlarını size uygun olup olmadığını araştırmanız gerekir.  http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekler/3/destekler linkini ziyaret ederek bütün Kosgeb destekleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi

Maalesef günümüz koşullarında sıfır faizli devlet destekli kredi alabilmeniz mümkün değildir. Özel bankalar ve finans kurumlarının da %0 faizli kredi verecek durumu yoktur. Faizlerin çok yükseldiği şu dönemde, ancak düşük faizli devlet destekli kredi alabilirsiniz.

Devlet Destekli Kredi Alma Şartları

Devletin her kurumunda prosedür çok olduğu için, devlet destekli kredi alma konusunda da biraz zorluk çekebilirsiniz. Çünkü devlet destekli krediler, özel banka kredilerine benzemez. Daha çok belge talebi ve daha sıkı başvuru şartlarına sahiptir. Hele ki Kosgeb kredisi için başvuru yapacaksanız, o biraz daha zordur. Bazı kredi paketlerinde eğitim şartı bulunmaktadır. Kosgeb eğitimlerine katılıp, Kosgeb Sertifikası alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bazı kredilerde ise bu şart yoktur. Vergi mükellefi olma şartı ilk koşuldur. Bunun yanı sıra her kredinin farklı başvuru şartları ve belgeleri olduğu için, devlet destekli krediler konusunda Kosgeb ’ten bilgi alabilirsiniz. 2018 Kosgeb Kredileri için http://www.kosgeb.gov.tr/ adresini ziyaret ediniz.

Devlet Destekli Kredi Başvuru Belgeleri

  • Vergi levhası fotokopisi
  • Ticaret odası kaydı
  • Ticari sicil belgesi
  • Son 3 aya ait finansal bilanço
  • Varsa esnaf odası kaydı
  • İkametgâh belgesi

Kosgeb kredileri çok çeşitli olduğu için, farklı kredi paketleri bulunmaktadır. Hangi kredi paketine başvuru yapacaksanız, Kosgeb web sitesinden o kredinin başvuru belgelerini inceleyiniz. Biz burada sadece genel başvuru belgeleri hakkında bilgi verdik.

Devlet Destekli Kredi Veren Bankalar

Şu an için 9 adet devlet destekli kredi veren bankalar bulunmaktadır. Halk bankası, Ziraat bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, İngbank, Şekerbank, Vakıfbank, Yapı kredi Bankası ve Akbank. Bu saydığımız bankalardan devlet destekli kredi alabilirsiniz. Ancak bankaya başvurmadan önce, kredinin devlet tarafından onaylanması gerekmektedir. Kosgeb tarafından sağlanan krediler için Kosgeb başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir