En güvenilir yabancı kripto para borsaları

En güvenilir yabancı kripto para borsaları

Bitcoin ve diğer tüm dijital paraların işlem gördüğü sanal borsalara Kripto para borsası veya dijital para borsası adı verilir. Özellikle son birkaç senede yüzlerce borsa yayın hayatına başladı. Kimi daha başlamadan bitti, kimi ise 4-5 senedir sorunsuz olarak devam etmektedir. En güvenilir yabancı kripto para borsaları hangileri sorusuna cevap vermek için bu içeriği hazırlamak istedik. Önce isterseniz sanal para borsası nedir, Bitcoin borsası nasıl kullanılır konularına değinelim. Bu konuda yeni başlayanlar da fikir sahibi olacaktır. Bitcoin borsası dediğimiz sanal borsalar, kullanıcıların sanal para alım satım işlemlerini yaptığı sanal merkezlerdir. Bu borsalara üye olunması gerekmektedir. Üyelik işlemlerinin ardından borsanın havuz hesabına ya nakit para, ya da her hangi bir kripto para transferi yapıp, borsa içerisinde değerlendirebiliyorsunuz. Bu iş, Türkiye’de son yıllarda hızlı gelişmeye başladı. Yabancı borsalar ile yarışacak düzeyde Türk Bitcoin Borsaları açılmaya başlandı. Türk borsalarına başka bir konumuzda değineceğiz ancak şu an En güvenilir yabancı kripto para borsaları ele almak istiyoruz. Yabancı borsalarda yaşanan tek sıkıntı ( Türk üyeler için ) nakit para yatırma ve çekme işlemlerinin olmamasıdır. Birkaç tanesinde bu seçenek olsa bile, henüz tarafımızca denenmediği için yorum yapamıyoruz. Kredi kartınıza çekme işlemi olsa da, bu konuda birçok şikâyet okuduğumuz için, yorum yapmak istemiyoruz. Yabancı borsalardan para çekmek için, mevcut kripto paranızı Türk borsalarına aktarıp, Türk lirası olarak hesabınıza çekebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise, sanal paranızı elden bozdurabilirsiniz ( İnternet forumları vasıtası ile ).

Yabancı Bitcoin Borsaları

Özellikle son 1 sene içerisinde yabancı borsaların çoğu, bazı ülkelerde yasaklandı. Yani kısıtlama getirildi. Hatta web sitelerine erişim bile kısıtlanmaya başlandı. Çoğunuz belki farkında değil ama Türk borsalarına da kısıtlamalar gelmeye başlandı Türkiye’de. Örneğin her hangi bir Türk borsasına para yatırmak istediğinizde, çoğu banka buna izin vermemeye başladı. Ayrıca bu borsalardan banka hesabına para geldiği zaman, inceleme alınma durumu oluşmaya başladı. Bu konuda dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. En güvenilir yabancı kripto para borsaları sorusuna cevap vermek gerekirse, en güvenilir borsa diye bir şey olmadığını belirtmek isteriz. Sonuçta bu borsalar, bireyler veya şirketler tarafından yönetiliyor. Yani yarın öbür gün, hadi herkese iyi günler deyip piyasadan çekildiklerinde, mevcut yatırımınız heba olabilir. Bunu yapan onlarca borsa oldu 2017-2018 yılı içerisinde. Çoğu çeşitli bahaneler öne sürdü. Hacklendik, sistemimiz çöktü, tüm yatırımlar başkaları tarafından ele geçirildi gibi nedenler ile ortadan kayboldular. Ve bu konuda hiçbir yaptırım yapılmadı. Yapılamaz da. Adı üzerinde sanal para. Neyin yaptırımı yapılabilir ki? Size şiddetle tavsiyemiz, sanal paralarınızı hiçbir borsanın cüzdanında tutmayın. Mutlaka ama mutlaka bağımsız cüzdanlarda saklayınız ( Örneğin Blockchain. info ). Ya da kendinize fiziksel taşınabilir cüzdan satın alın ve burada muhafaza edin.

Binance güvenilir mi? Binance Nasıl Kullanılır?

Dünya’nın en büyük sanal para borsasıdır. Binance; Dünya genelinde 2 milyona yakın üye sayısına sahip ve günlük işlem hacmi 3 milyar dolar olan, Çinli yatırımcılar tarafından kurulan bir borsadır. Yüzlerce altcoin ve token paranın işlem gördüğü ve işlemlerin saniye bazında görüldüğü sağlam borsalardan biridir. Ayrıca, Türklerin en ok kullandığı borsadır diyebiliriz. Kendi dijital parası olan BNB ( Binance Coin ) satışını da yapmaktadır. BNB, işlem hacmi en yüksek kripto paralar arasında yer almaktadır. Binance üyesi olmak için Binance.com adresinden üye olabilirsiniz. Üyelik onayı olmadan 1 BİTCOİN tutarında işlem yapabilirsiniz. Daha yüksek limitler için üyeliğinizi kimlik onayı ile onaylamanız gerekmektedir. Bir not daha iletmek isteriz; Binance üzerinde yaptığınız alım satım işlemlerinde ödenen komisyonların yarısını BNB paranız ile ödeyebilmektesiniz. Bu da size bir avantaj sağlamaktadır.

Bittrex Güvenilir mi? Bittrex Nasıl Kullanılır?

2014 yılında kurulan Bittrex borsası, en yoğun işlem hacmine sahip borsalardan biridir. Yüzlerce alt coin barındıran Bittrex, yüz binlerce üye tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır. Türk kullanıcılarına karşı pek sıcak bakmayan bu borsa, 2017 yılında binlerce Türk kullanıcın hesabını kapattı ve bu konuda her hangi bir açıklama yapmadı.

Coinbase Güvenilir mi? Coinbase Nasıl Kullanılır?

Amerika menşeli Coinbase, Türkiye’den işlem erişimize kapalı bir borsadır. Dünya genelinde oldukça popüler olsa da, neden Türk kullanıcılarına açılmadığı tartışmalı bir konudur. Coinbase borsasını kullanamazsanız bile, cüzdan özelliğini kullanabilirsiniz.

Kucoin Güvenilir mi? Kucoin Nasıl Kullanılır?

Uzakdoğu kaynaklı olan Kucoin borsasının üye sayısı 300 bini geçmiştir. Bolca bonus dağıtma özelliği ile tanınan Kucoin, kullanıcılar arasında oldukça popüler olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.

Cex. io Güvenilir mi? Cex. io Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı ile alım yapabileceğiniz bir borsadır. Komisyon oranları ve dijital paralar arasında makas oldukça yüksek ve pahalıdır. En pahalı borsa olarak sayabiliriz Cex. io borsasını. Son 1 yıl içerisinde Türk bankalarının, kripto borsalarında kredi kartını yasaklamasının ardından, artık kredi kartı ile Bitcoin alınmamaktadır.

Kripto Para Borsaları Güvenli mi?

Yukarı da belirttiğimiz gibi; hiçbir sanal para borsası %100 güvenilir değildir. Ve hiçbir borsanın cüzdan hesabında yatırımlarınızı tutmayınız. Sadece işlem yapacağınız zaman, borsanın hesabına transfer yapın. Paranızı borsa hesaplarında asla tutmayın. Bir sabah uyandığınızda, paranız buhar olabilir. Bu uyarımız sadece yabancı borsalar için değil, aynı zaman Türk sanal para borsaları için de geçerlidir. Geçmişte birçok olumsuzluklar yaşandı. Binlerce kişi yatırımını kaybetti ve hiçbir şekilde yaptırım yapılmadı bu borsalar hakkında. En güvenli kripto yatırımı, bağımsız cüzdanları kullanmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir