En Uygun Emlak Kredisi Veren Bankalar 2019

En İyi Oranı Veren Emlak Kredileri
            Artık ev alma eskisi kadar zor değil. Banka kredileri sayesinde kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor. Bu yüzden emlak kredilerine ciddi oranda bir yönelim söz konusudur. Bu yazımızda en iyi oran veren emlak kredilerini inceleyeceğiz.

Devlet bankalarındaki kredi oranları

            Türkiye Cumhuriyeti’ndeki devlet bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankasıdır. Bu 3 bankamızın emlak kredi oranları diğer bankalara göre daha düşük seviyededir. Devletin vatandaşlarının ev sahibi olmalarını kolaylaştırmak için bu faiz oranlarını düşük tutma politikaları devam ediyor. Aynı zamanda diğer kredi ürünlerinde verilmesi zorunlu olan vergileri emlak kredilerine zorunlu kılmıyor.

            Devlet bankalarındaki en düşük faiz oranını veren banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankasındaki emlak kredisi faiz oranı yüzde 1.98 ten başlayarak yüzde 2.19’a kadar gidiyor. Bu orana göre örnek olarak 200 bin TL emlak kredisi çeken tüketicinin 10 yılda 4.561 TL kadar bir miktar parayı her ay ödemesi gerekecektir.

Vakıf Bank Emlak Kredisi Oranları


            Vakıfbank ve Halk Bankası yüzde 2.39 olarak faiz oranlarını belirlemişlerdir. Bu iki bankanın da verdiği faiz oranlarını örnekle açıklayacak olursak, 200.000 TL çekilen kredi için 10 yıl boyunca aylık 5.078 TL para ödenmesi gerekecektir.

Diğer bankalardaki oranlar nelerdir?

            Faiz oranı en düşük tutan banka şu anda ICBC bankasıdır. ICBC bankasının belirlediği güncel oran yüzde 2.00’dir. Diğer örneklerde verdiğimiz gibi eğer 200 bin TL kredi çekerseniz 10 yıl boyunca bu bankaya ödeyeceğiniz aylık ücret 4.410 TL’dir.

ING Bank Emlak Kredisi Oranları

            ING Bank yüzde 2.26 faiz uyguluyor. Buna göre yukarıda geçen orandan aldığınız kredi aylık size 4.852 TL kadar bir ödeme yapmanızı gerektiriyor.

En Uygun İş Bankası Emlak Kredisi Oranları


            Türkiye İş Bankası yüzde 2.30 faiz uyguluyor. Aynı miktarda kredi çekmeniz durumunda 4.921 TL kadar aylık ödemeniz gerekiyor. Kuveyt Türk Bankası yüzde 2.34 faiz ile sizi emlak sahibi yapabilir. Bu bankaya da aylık ödemeniz gereken ücret 4.991 TL’dir.

Banka faiz oranları tek ölçü değil.

            Kredi çekerken yapacağınız tek masraf faiz oranları değil. Bankaların her birinin kendilerine göre size çıkaracakları ek ücretlendirmeler de olacaktır. Emlak kredisi almak için banka seçerken mutlaka bu ek ücretlerin neler olduğunu ve sizden ne kadar para isteyeceklerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir