En Uygun Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu Güncel

En Uygun Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu Güncel

Faiz oranlarının 2018 yılı içerisinde en yüksek seviyeye çıkması nedeni ile özellikle esnaf kesiminde nakit sıkıntısı çekilmektedir. Kredi faiz oranları 2018 yılında artınca, nakit ihtiyacı yaşayan esnafın kredi kullanması imkânsız hale geldi. Esnaf kredisi kullanmak isteyen işletmeciler, Esnaf kredisi hesaplama yapmak için bankaların güncel kredi faiz oranları arasında en uygun alanı seçmek istemektedirler.  Esnaf kredisi faiz oranları konusuna aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Esnaf Kredisi Faiz Oranları 2018

İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, ev kredileri ve diğer tüm kredi paketlerinde faiz oranları oldukça yüksek ve %2 nin üzerinde seyretmektedir. Esnaf kredisi faiz oranları %1.70 ten başlayıp, %2.25 lere kadar çıkmaktadır. Buna göre Esnaf kredisi hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Ortalama faiz oranlarını temel alarak, örnek bir hesaplama tablosu çıkarabilirsiniz.

Esnaf kredisi hesaplama

Bu hesaplama işlemini tam ve net olarak yapabilmeniz için; talep ettiğiniz kredi tutarı, vade sayısı ve bankanın size sunmuş olduğu kredi faiz oranının bilinmesi gerekmektedir. Esnaf kredisi hesaplama işlemi ancak bu şekilde yapılabilir. Çünkü kredilerin hesaplanmasında faiz oranı ve vade sayısı en önemli etkendir. Bu 2 veri olmadan hesaplama yapılması mümkün değildir. Aşağıdaki listeden size en uygun bankayı inceleyip, esnaf kredisi faiz oranlarını baz alıp, örnek bir hesaplama yapabilirsiniz.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2018

Kredi notu müsait olan esnaflara, bankaların desteği her zaman açıktır. Kobi desteği olan ve ticari banka departmanına sahip tüm bankalardan esnaf kredisi alabilirsiniz. Aşağıda en çok tercih edilen bankaların küçük bir listesini yaptık. Bankaların ilgili web sitelerine girerek, en güncel esnaf kredi paketlerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza en uygun olan kredi paketini değerlendirebilirsiniz.  Bankaların faiz oranlarını inceleyerek Esnaf kredisi hesaplama işlemini manuel yapabilirsiniz. Talep ettiğiniz kredi miktarı, seçtiğiniz vade sayısı ve faiz oranlarına göre ortalama bir hesaplama yapabilirsiniz.

İş Bankası Esnaf Kredisi

Esnafa destek kredisi, taksitli nakit avans, doğrudan borçlandırma sistemi, şehir içi yolcu taşımacılığı kredisi, ticari ek hesap, anında ticari kredi gibi çeşitli esnaf kredi paketleri oluşturan İş Bankası, birçok konuda esnafa finansman sağlamaktadır. Detaylar için https://www.isbank.com.tr/TR/kobi/esnaf-bankaciligi/esnaf-kredileri/Sayfalar/esnaf-kredileri.aspx   adresini ziyaret edebilirsiniz.

Halk Bankası Esnaf Kredisi

En çok esnaf kredisi sağlayan bankalardan biri olan Halk Bankası, ESKKK Kefaletiyle Krediler, ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler, 0 Faizli Esnaf Kredileri ve Esnaf Yatırım Kredileri paketleri ile esnafa destek vermeye devam etmektedir. Tüm kredi paketleri için https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlara-Ozel/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/112  linkini inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Esnaf Kredisi

3 ay veya 6 ay ödemesiz esnek esnaf kredileri için Yapı Kredisi esnaf kredileri sayfasını ziyaret ederken bilgi alabilirsiniz: https://www.yapikredikobi.com.tr/kobi-kredileri/esnaf-kredisi 36 aya varan uzun vade seçenekleri ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Devletin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, sadece esnafın değil aynı zamanda çiftçinin ve girişimcinin de yanında olarak finansal destek için tüm kapılarını ardına kadar açmaktadır. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/krediler adresinden tüm kredi paketlerini inceleyebilirsiniz.

Akbank Esnaf Kredisi

En geniş kapsamlı esnaf kredi paketlerinden birine sahip olan Akbank esnaf kredisi detaylarını incelemek için https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/esnaf-destek-paketi.aspx adresini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi

Esnaf destek kredisi adı altında hazırladığı pakette hem esnaf kredisi , hem de ticari araç kredisi sunan Garanti bankası esnaf kredisi detayları için https://www.garanti.com.tr/tr/kobi/kobilere_ozel/destek_paketleri/esnaf_destek.page adresini inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Esnaf Kredisi Başvuru Belgeleri

Bireysel kredilerin, taşıt veya konut kredilerin başvuru belgeleri bir birinden farklıdır. Aynı şekilde esnaf kredisi başvuru belgeleri de hepsinden farklıdır. Arada ufak tefek farklılıklar olsa da, bankaların kredi başvuru belgeleri, bankanın riski en aza indirgeyecek şekildedir. Yani gerekli olan tüm belgeleri yazılı olarak talep ederler. Esnaf kredisi başvuru belgeleri aşağıdaki şekildedir:

  • İşletmenin Vergi levhası fotokopisi
  • Başvuru yapan kişinin ( firma sahibin )Nüfus cüzdanı
  • Ticari sicil kaydı belgesi
  • İmza sirküleri ( varsa ortakların da )
  • Varsa esnaf odası kaydı veya ticaret odası kaydı
  • Son 3 veya 12 aya ait mali bilanço
  • Varsa başvuru yapan firma sahibine veya firmaya ait tapu fotokopileri
  • Gerekli durumlarda kefil gösterilmesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir