Kara liste affı Çıkacak mı? Sicil Affı Müjdesi

Kara Liste Affı 2018

Biz buna halk dilinde “ finansal kelepçe “ diyoruz. Bankaların kara listesine girince, neredeyse tüm finansal ve mali hareketleriniz kısıtlanır ve her şeyden mahrum kalırsınız. Hiçbir bankadan kredi veya kredi kartı alamazsınız. Acil nakit ihtiyaçlarınızda bankalar size kapılarını kapatır ve mevcut borç ödendikten sonraki 5 sene boyunca bile bu imkânların tamamından mahrum bırakılırsınız. Kara Liste Affı 2018 yılında düşünülmese de, her an çıkabilecek bir yasa ile bu olay yeniden gündeme gelebilir. 2016 yılında sicil affı çıkarıldı ama %10 oranında bile yararlanabilen olmadı. Çünkü ekonomik kriz nedeni ile vatandaş mevcut borcunu taksitle bile ödeyememektedir. Böyle bir durum söz konusu maalesef.

Kara Liste Hakkında Tüm Detaylar

Öncelikle kara liste nedir sorusuna yanıt verelim. Birçok tanımlama yapılır kara liste için. Bankadan kırmızı kalem yemek, bloke listesine girmek, kara liste gibi sıfatlar ile tanımlanır bu durum. Kısaca kara liste; borç yüzünden bankalar tarafından olumsuz müşteri listesine girmenizdir. Borcunuzu ödeseniz bile, gelecek 5 yıl boyunca listeden çıkamazsınız. Kara liste zaman aşımı süresi 5 senedir.

Kara Liste nedir, Kara Listeden Nasıl Çıkarım

Bankaların bloke listesidir. Borcuna sadık olmayan müşterileri bu gruba alarak, bankanın tüm hizmetlerinden faydalanmaları engellenir. Kredi ve kredi kartı verilmez. Tabiri caize su bile vermez kimse. Kara listeden nasıl çıkarım sorusunun yanıtını merak edenler için; önce borcunuzun tamamını ödemeniz gerekiyor. Bu borç ödendikten sonraki 5 yıl boyunca kara listeden çıkamazsınız. 5 sene kara listede kalırsınız. Borç ödenmeden kara liste süreci devam eder.

Kara Liste Zaman Aşımı

Bankaların kara listesinde iseniz ve borcunuzu ödemişseniz, gelecek 5 sene boyunca kara listede kalırsınız. Kara listenin zaman aşımı 5 senedir. Yani kısaca; borç ödendiği takdirde bile 5 yıl mahrumiyet yaşarsınız ve hiç bir banka size hizmet sunmaz. Özellikle kredi ve kredi kartı konusunda hizmet alamazsınız.

Kara Listede Olanlara Kredi

Böyle bir şey kesinlikle mümkün değildir. Hiçbir banka bu hizmeti size sunmaz. Kara listede olanlara kredi veren bankalar diye bir liste yoktur. Bunu ancak merdiven altı finans kurumları, tefeciler ve dolandırıcılar verir. İnternette bu konuda birçok reklam dolanmaktadır. Lütfen bu kişilere dikkat ediniz. Elinizde avucunuzda kalan son paranızı da kaptırmayınız. Resmi olarak kara listedekilere kredi veren hiçbir banka bulunmaz.

Banka Sicil Affı Çıkacak mı? Kara Liste Affı Ne Zaman Çıkar?

Ağustos 2018 an itibari ile sicil affı 2018 yılında gündemde değildir. Hükümet tarafından gündeme getirilen kara liste affı 2018 senesi içerisinde bulunmamaktadır. Gerçi şu ekonomik kaosta, sicil affı çıksa bile, vatandaş borcunu nasıl ödeyecek, orası da ayrı bir tartışma konusudur. Bu konuda her hangi bir gelişme olursa, ilk duyacağınız yer yine web sitemiz olacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir