Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapan Bankalar En Uygun Faiz Hangi Bankada

Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapan Bankalar En Uygun Faiz Hangi Bankada

Konut kredisi faiz indirim müjdesi geldi ve kurban bayramı sonrasında yapılacak olan çalışmalar sonunda, konut kredisi faiz oranlarının %1 altına çekilmesi için son aşamaya gelindi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ortak yürütülen çalışma sonunda, ev sahibi olmak isteyenlere beklenen müjdeyi verdi. Bayram sonrasında konut kredisi faizlerinin en az %50 düşürüleceğini ve sektörü canlandıracaklarını belirtti. Konut kredisi faiz indirimi bekleyen yüz binlerce kişi, bu haber üzerine bayram sonrasını beklemeye başladı.

Konut Kredisi Faizleri 2018

Son yılların en yüksek faiz oranlarının yaşandığı konut kredileri, %1.63 ila %2.10 arasında değişen yüksek faiz oranları yüzünden emlak piyasasında gözle görülür bir tıkanma söz konusu. Olası bir konut kredisi faiz indirimi, hem tüketiciler hem de inşaat firmalarının yüzünü güldüreceğe benziyor. Aynı zamanda bankalar da bu pastadan payı alacak ve şu an yaşanan sıkıntılı ekonomik süreçte, bir nebze olsun hareket başlayacaktır.

Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Şu an sadece konut kredilerinde değil, ihtiyaç kredilerinde ve diğer tüm kredi paketlerinde sıfır faizli kredi bulmak mümkün görünmüyor. Sıfır faizli konut kredisi veren bankalar 2018 yılında bulunmasa da, ilerleyen günlerde düşük faizli konut kredisi bankalar listesinin artacağını söyleyebiliriz. Konut kredisi faiz indirimi bekleyenlerin bir süre daha beklemesini öneriyoruz. Şu an ev almak için uygun bir zaman değil.

Konut Kredisi Faiz İndirimi Müjdesi

Ev sahibi olmak isteyenlerin beklediği konut kredisi faiz indirimi müjdesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından kamuoyuna duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile müjdeyi veren Kurum, konut kredisi faiz indirimi için kolları sıvadıklarını ve bu kapsamda birçok inşaat firması ve bankalar ile özel görüşmeler yaptıklarını belirtti. Kurban bayramı sonrasında projenin kesinleşeceğini bildiren Kurum, ev sahibi olmak isteyenleri bayram öncesinde sevindirdi. Konut kredisi faiz indirimi 2018 son çeyreğinde gerçekleşecektir.

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Ağustos ayın yarıladığımız şu günlerde, düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında Halk Bankası ilk sırada yer almaktadır. Bunun yanı sıra İş Bankası, Yapı Kredi ve Vakıfbank faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. %1.63 ila %.175 arasında değişen düşük faiz oranları ile ev sahibi olmak istiyorsanız bile, bir sür daha beklemenizi tavsiye ediyoruz. Yakın zamanda yapılacak olan konut kredisi faiz indirimi ile bu oranlar çok daha düşecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir