Konut kredisi faiz oranları 2019 Bankaların Detaylı Karşılaştırması

Konut kredisi faiz oranları 2018 Bankaların Detaylı Karşılaştırması

Son yılların en yüksek konut kredisi faiz oranlarının havada uçuştuğu şu günlerde, bankalar bile konut kredisi verecek müşteri bulmakta zorlanmaya başladı. Konut kredisi faiz oranları 2018 yılında çok artsa da, bankaların bu dönemde çeşitli kampanyalar düzenlemesi de pek bir işe yaramadı. Doların artması, ekonomik belirsizlik ve faiz oranlarının tavan yapması ile beraber, konut kredisi faiz oranları 2018 yılında artmaya devam etmektedir. Konut kredisi veren bankaların karşılaştırması ve faiz oranlarını kıyaslayan bir rehber hazırladık. Bu rehber Ağustos 2018 verilerine dayanmakta ve en güncel faiz oranlarını kapsamaktadır.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisine başvuru yapmadan önce, mutlaka planlı olmalısınız. Kendinize uygun ve finansal statünüze paralel bir ödeme planı hazırlamalısınız. Son zamanlarda emlak piyasasında yaşanan hareketliliğin sebebini merak ediyor musunuz? Bu suni hareketliliğin tek nedeni, bankaların icra ve haciz yolu ile el koyduğu konutların satışlarından kaynaklıdır. Konut kredisini ödeyemeyen milyonlarca kişinin gayrimenkullerine banka tarafından el koyulup satışa sunulmuştur. Siz de bu kötü durumu yaşamak istemiyorsanız, mutlaka planlı ve programlı bir şekilde konut kredisine başvurun. Her ne kadar konut kredisi faiz oranları 2018 yılında artış gösterse de, yine de bu imkândan faydalanmak isteyenler için konut kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt vermek istedik. Öncelikle konut kredisine uygun bir konut bulmanız gerekir. Çünkü her konut, kredi için uygun olmayabiliyor. Satın alınacak olan konutu belirledikten sonra, bankaların faiz oranlarını karşılaştırın ve size en uygun olanı seçip başvurunuzu yapın. Kredi notunuzun uygun olması ilk şarttır. Satın alınacak olan konutun iskan durumunu belirten belge, uzman incelemesi raporu ve bankanın talep ettiği standart kredi başvuru belgelerini hazırlayıp konut kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Yeterki finansal durumunuz ve kredi notunuz buna uygun olsun, konut kredisi veren bankalar 2018 yılında çok geniş bir listeye sahiptir. Tüm bankalardan konut kredisi kullanabilirsiniz. Tek tek banka ismi yazmamıza gerek yok. Güncel konut kredisi kampanyası olan bütün bankalar, konut kredisi vermek için müşterilerini beklemektedir. Başvuru yapmadan önce aşağıdaki rehberimize göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Konut kredisi faiz oranları 2018 listesi aşağıdaki şekildedir.

Bankaların konut kredisi faiz oranları

En sık kullanılan bankaların web sitelerinden Ağustos 2018 tarihli konut kredisi faiz oranlarını aldık ve sizlerle paylaşmak istedik. Bu faiz oranlarını inceleyerek, kendiniz için en uygun bankayı tercih edip, konut kredisi için ilgili bankaya başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank konut kredisi faiz oranları %1.87 den başlamaktadır ve %1.98 oranına kadar çıkabilmektedir. 100 bin lira temel alınarak hesaplama yapılmıştır. Ödeme planınızı netleştirdikten sonra size en yakın Akbank şubesi ile görüşebilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

100.000 liralık konut kredisi aldığınız zaman %1.87 faiz oranı uygulayan Garanti Bankasının yıllık maliyet oranı %25.39 olarak belirlenmiştir. Ayrıca garantimortgage.com sitesinden detaylı kredi ürünlerini inceleyebilir ve size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

En uygun konut kredisi faiz oranına sahip bankalardan biri olan Halk bankası faiz oranları %1.55 ila %.163 arasında değişmektedir. Kredi miktarı, vade sayısı ve finansal durumunuza göre size uygun faiz seçeneklerini seçebilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Finansbank konut kredisi faiz oranları %1.90 olarak belirlense de, vade sayısına göre esnek olabilmektedir. Toplam yıllık maliyet oranı %26 olan konut kredisini 120 ay vadeli alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

%1.38 ila %1.48 faiz oranı, en uygun konut kredisi veren banka olan Ziraat Bankası, 60 ila 120 ay vade seçenekleri sunmaktadır.

İş bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası konut kredisi faiz oranı %1.63 olarak belirlenmiştir. Bankalar arasında uygun sayılabilecek faiz oranına sahip İş Bankasından kredi kullanmak için, size en uygun şubesine başvuru yapabilirsiniz.

İngBank Konut Kredisi Faiz Oranları

%1.65 ila %1.89 arasında değişen İngBank Konut kredisi faiz oranları, diğer bankalara göre pek uygun olmasa bile, farklı konut kredisi paketlerini inceleyebilirsiniz.

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları

%2.04 ile en yüksek konut kredisi faiz oranı ile zirvede olan Şekerbank, faiz oranını kullanılan miktar ve vade sayısına göre 2.19’a kadar çıkartabilmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredisi faiz Oranları

%1.83 faiz oranı ile Yapı Kredi Bankasından konut kredinizi kullanabilirsiniz. Yapı Kredi, yüksek faiz oranı veren bankalar arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir