Nefes Kredisi 2019, 3. Faz Nefes Kredisi Detayları

Nefes Kredisi 2018 ne zaman

18 Ağustos 2018 tarihinde Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kobi ve esnafın merakla beklediği nefes kredisi 2018 için adımların atıldığı müjdesi verildi. En son 2016 yılında uygulanan nefes kredisi 2018 yılı için de düşünülmektedir. Böylelikle ekonomiye canlılık, esnaf ve kobilere de iş hacmi gelecek.

2016 yılında piyasaya 7,5 milyar kredi dağıtımı yapılarak ekonomiye katkıda bulunulmuştu. Nefes kredisi 2018 için 3. faza geçiliyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Açıklanan mali politika ve tedbirlere paralel olarak Nefes Kredisi’nde üçüncü faz kısa süre içerisinde başlatılacaktır. TOBB, oda ve borsalarca yapılacak kaynak aktarımıyla kamu ve özel bankalarla güç birliğinde KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlanacaktır. Yeni dönemde Nefes Kredisi’nde yer alacak bankalarla müzakereler başlatılmış olup, projede yer alacak bankalar ve kredi şartları bu müzakereler sonucunda belli olacaktır. Bakanlığımız elindeki tüm araçları hızlı, etkili ve verimli bir şekilde kullanarak ülke ekonomisine ve reel sektöre destek olmaya devam edecektir.”

Nefes Kredisi 2018 Başvurusu

Bakanlık bugün müjdeyi verdi ve milyonlarca esnaf, nefes kredisi 2018 planını beklemeye başladı. Nefes Kredisi Başvurusu için detaylar henüz açıklanmadı. Nefes kredisi ne kadar, nefes kredisi faiz oranları gibi sorulara yanıt verebilmek için henüz çok erken. Bankavepara.com sitemizden yeni gelişmeleri anlık olarak takip edebilirsiniz.

Nefes Kredisi Hesaplama

Henüz nefes kredisi 2018 faiz oranları açıklanmadı. Çalışmalar son hız ile devam ederken, kurban bayramı sonrasında nefes kredisi 3.faz için detaylı açıklama hükümet tarafından açıklanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir