Part time ek iş fırsatları 2019

Part time ek iş fırsatları 2018

İngilizce bir terim olan Part Time, yarı zamanlı anlamına gelmektedir. Part time çalışma ise, yarım gün çalışmadır. Genellikle öğrenci camiasında yaygın olduğu bilinse de, son yıllarda part time çalışan kişi sayısı yüz binleri aşmıştır ve her geçen gün artmaktadır. Part time ek iş fırsatları da buna paralel olarak, arz talep ekseninde çoğalmaktadır. Geçim sıkıntısı yaşayan ve tek işte çalışarak hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettiremeyen kişiler, ikinci bir işte çalışarak ek gelir elde etmek isterler. Bay veya bayan fark etmeksizin, herkes için geçerli bir durumdur bu. Part time ek iş fırsatları arayan kişiler, yarım günlük işlere yoğun ilgi göstermektedirler. Part time işler, eğer ikinci iş olarak tercih edilmiş ise bu gerçekten çok zordur. Ortalama 10 saati normal bir işte geçiren kişi, o işten çıktıktan hemen sonra, hiç ara vermeden part time işinde çalışıyorsa, bu gerçekten hayatı oldukça zorlaştıracak bir sistemdir. Bu şekilde çalışan o kadar çok kişi var ki ülkemizde, çalışmayanlar bile iş bulamadıkları için çalışamıyordur. Part time iş buldukları anda, çoğu kişinin bu düzeni tercih edeceğinden emin olabilirsiniz. Bunu tahmin ettiğimiz için, Part time ek iş fırsatları içeren bir liste hazırlamak istedik. Kimler hangi işlerde part time çalışabilir, neler yapabilir, part time iş fikirleri ve benzeri konulara değineceğiz. Umarız bu hazırladığımız rehber, part time iş bulmanız konusunda size fikirler sunacaktır.

Part Time Çalışma

2 ayrı işte çalışanlardan yukarıda bahsettik. Bir de sadece part time çalışarak hayatını kazananlardan bahsetmek istiyoruz. Part time ek iş fırsatları ararken, bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz. Yani 2 işte birden çalışmanıza gerek kalmayabilir. Bazı part time işlerin maaşları, asgari ücret kadar, hatta daha da fazla olabilmektedir. Yani çalışacağınız part time işten alacağınız maaş size yetecekse, ikinci bir işe gerek kalmayabilir. Özellikle öğrenciler ve emekliler için tek part time iş yeter de artar bile. Zaten öğrencilerin 2 işte birden çalışma olanakları çok zor, hatta imkânsız olacaktır.

Part time ek iş fırsatları

Sizin için part time iş fırsatları listesi hazırladık. Hatta kategorilere ayırarak size kolaylık olsun istedik. Erkekler, bayanlar, öğrenciler ve emeklileri kategorize ettik. Herkese bol kazançlar dileyerek listemize geçiyoruz.

Bayanlar için Part Time işler

Bayanların çalışma şartları, erkeklere göre çok daha zordur. Bunun birçok nedeni vardır. En büyük sebeplerden biri ise mobbing, yani tacizdir. İşyerlerinden bayanların her türlü tacize uğrama oranı ülkemizde oldukça yüksektir. Bu istatistikleri biz söylemiyoruz. Bunlar yaşanan gerçeklerdir. O yüzden bayanlar için en güvenli Part time ek iş fırsatları seçmeye çalıştık.

 • Emlak Ofisinde Part Time Çalışma

Bayanlar için en ideal part time işlerden biridir. Yarım gün her hangi bir emlak ofisinde çalışabilirsiniz. Masa başı veya gezgin olarak bir emlak ofisinde çalışmak üzere başvuru yapabilirsiniz. Emlak ofisleri, pat time iş olanakları açısından oldukça geniş iş imkânlarına sahip yerlerdir.

 • Kozmetik Mağazasında Part Time Çalışma

Özellikle AVM lerdeki kozmetik mağazalarına başvuru yapabilirsiniz. Bayanlar için en uygun işlerden biridir. Yarım gün çalışarak, hem kazanç sağlarsınız hem de size uygun bir sektörde çalışmış olursunuz. Bayanların kozmetik ile aralarının iyi olduğunu düşünürsek, en kolay işlerden biri sayılabilir.

 • Organizasyon Şirketinde Part Time Çalışma

Düğün, nişan, toplantı ve benzeri toplantıları organize eden şirketlerin çalışma ortamları hem eğlencelidir, hem de bayanlar için uygundur. Bu tarz bir organizasyon şirketinde part time çalışabilirsiniz.

 • Özel Ders Vererek Part Time Çalışma

Özel ders derken hemen fizik, kimya, matematik olarak algılamayın. Sahip olduğunuz her hangi bir yetenek veya kabiliyetiniz ya da uzmanlık alanınız varsa, bunu değerlendirebilirsiniz. Evinizde yarım gün özel ders vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Müzik, dans, spor, el sanatları ve benzeri her konuda özel ders verebilirsiniz.

Erkekler için Part Time işler

Baylar için part time iş olanağı bayanlardan fazladır. Erkekler hemen her işi yapabilirler. Biz yine de erkekler için bir kaç kalem iş kolunu listeye aldık.

 • Satış Temsilcisi olarak Part Time Çalışmak

Her hangi bir mağazada satış temsilcisi ( eski adıyla tezgâhtar ) olarak çalışabilirsiniz. Birçok mağaza part time çalışma olayına sıcak bakmakta ve kadrolarında yer vermektedir.

 • Tercümanlık Yaparak Part Time Çalışmak

He hangi geçerli bir yabancı diliniz varsa, havada karada para kazanabilirsiniz. Part time olarak tercümanlık veya çeviri hizmeti vererek oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 • İnternetten Part Time Para Kazanmak

Önceki yazılarımızda İnternetten Para Kazanmanın Yolları konusuna değinmiştik. Şimdi hemen o yazımızı sitemizde bulun okuyun. Evden çalışarak bile inanılmaz paralar kazanabilirsiniz. Bundan emin olun. Her hangi bir vasfınız olmasa bile, evde paketleme işi yaparak bile para kazanabilirsiniz. Buna benzer onlarca iş seçeneğinden bahsetmiştik yazımızda. Mutlaka kendinize uygun bir iş bulabileceğinizden eminiz. Vasıflı olun ya da olmayın, internette mutlaka size uygun, yapabileceğiniz bir iş kolu bulacaksınız.

Emekliler için Part Time İşler

1300 Lira emekli maaşı alınca, çoğu emekli ek iş yapıp part time çalışarak hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Emekliler, bu ülkenin Sürvivor yarışmacıları gibidir. Gerçekten hayat onlar için oldukça zordur. Bunu bildiğimiz için, emekliler için part time işler listesi yapmaya karar verdik.

 • Part Time Taksi Şoförlüğü

Çoğu emeklinin ilk düşündüğü iştir bu. Gündüz ve gece vardiyasında maaşlı olarak taksi şoförlüğü yapan birçok emekli vatandaşımız bulunmaktadır. İyi araba kullanıyorsanız ve yol bilginiz varsa, bu işi deneyebilirsiniz.

 • Vardiyalı Güvenlik Görevlisi

Diğer adı ile bekçilik. Herhangi bir firmanın gece veya gündüz vardiyasında bekçilik yaparak sorumluluk alabilirsiniz. Bu iş hem sizi fiziki açıdan sizi yormaz, hem de sizin için rahat sayılabilecek bir iş koludur.

 • Servis Şoförlüğü yaparak Part Time Çalışma

Bir firmada veya özel olarak servi şoförlüğü yapabilirsiniz. Okul servisi, tur servisi, personel servisi gibi işlerde çalışabilirsiniz. Günde bir kaç saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

Çalışanlar için Part Time İşler

İşte en zor bölüme geldik. Gündüz bir işte çalışıp, gece farklı bir işte part time çalışmak gerçekten inanılmaz yorucu bir durumdur. Buna mecbur olan kişilere Allah kolaylık versin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Bu kişiler için aslında çok fazla seçenek bulunmuyor.

 • Vardiyalı İş yaparak Part Time Çalışmak

Her hangi bir firmanın gece vardiyasında çalışarak ek kazanç sağlayabilirsiniz ( tekstil atölyesi, üretim atölyeleri, fabrikalar veya gece bekçiliği gibi )

 • Seyyar Gıda Satışı Yaparak Part Time Çalışmak

Diğer bir seçenek ise kendi işinizi kendini yapmaktır. Seyyar bir gıda arabası temin edip, sokak lezzetleri satabilirsiniz. Bu iş çok karlı olsa da, tek sıkıntısı, zabıtalar ile yaşayacağınız kargaşa olacaktır. Onu atlatırsanız, iyi kazançlar sağlamanız mümkündür.

Öğrenciler için Part Time İşler

Özellikle üniversite öğrencileri için birçok Part time ek iş fırsatları bulunmaktadır. Gıdadan turizme, Bilişimden Tekstile kadar hemen her sektörde yarım gün çalışarak, eğitim masraflarını karşılayabilirler. Bu iş kollarından bazılarını aşağıda inceleyebilirsiniz:

 • Gıda Sektöründe Part Time Çalışma

Burger King, McDonald gibi Gıda şirketleri, öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Yarım gün çalışarak, hem sosyalleşebilir hem de para kazanabilirsiniz. Bu tarz şirketler, part time çalışma seçeneğine çok sıcak bakmaktadır ve işe alımları oldukça kolaydır. Kısa bir eğitim sonunda hemen işe başlayabilirsiniz.

 • Anket Şirketlerinde Part Time Çalışma

Üniversite öğrencilerin klasik part time işlerinden biridir anketörlük. Bu işi yapan on binlerce öğrenciye rastlayabilirsiniz. Biraz yorucu olsa da, değişik insanlar ile iletişim kurmak size eğlenceli gelecektir.

 • Reklam Şirketlerinde Part Time Çalışma

Özellikle dijital ajanslarda üniversite öğrencileri için iş olanakları sınırsızdır. Yatkın olduğunuz bir bölüm için part time başvurunuzu yapabilir ve değerlendirebilirsiniz. Bu tür ajanslar hem sosyal hem maddi açıdan oldukça tatminkâr olmaktadır.

 • Tur Şirketlerinde Part Time Çalışma

Rehberlik, tur ve turizm şirketlerinde kendinize uygun part time iş bulup çalışabilirsiniz. Üniversiteli öğrenciler için eşi bulunmaz bir iş fırsatıdır. Tüm dünyadan insanlarla tanışıp kaynaşabileceğiniz bir iş koludur.

 • Gazete Dağıtarak Part Time Çalışma

Öğrenciler için en popüler işlerden biri daha. Sabahları gazete ve dergi dağıtarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu işi yapan on binlerce kişi bulunmakta. Sabah birkaç saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir