Teminatsız İş yeri Açma kredisi Veren Bankalar

Teminatsız İş yeri Açma kredisi Veren Bankalar

İşini kurmak isteyen genç girişimcilerin en çok ihtiyaç duyduğu şey, maddi destektir. Nakit sıkıntısı yaşayan ama buna rağmen kendi işinin patronu olmak isteyenlerin en çok ihtiyacı olan şey, elbette teminatsız kredi veren bankalar listesidir. Şu sıkıntılı günlerde, bireysel kredilerde bile kefil talebinde bulunan bankalar, kobi kredilerinde işi çok daha sıkı tutmaya başladılar. Bireysel kredi notunuz uygun olsa bile, kobi kredilerinde iş farklıdır. Çünkü ticari kredi kapsamında değerlendirilir. İşyeri açma kredisi 2018 yılında teminat gösterilmeden alınamamaktadır. Maalesef bütün bankaların bu konuda kararı birdir.

İşyeri Açma Kredisi 2018

Yeni işini kurmak isteyen kişilerin ilk başvurdukları yol olan işyeri açma kredisi 2018 yılında da çokça tercih edilen bir kredi talep yöntemi olmuştur. Aynı zamanda 2018 yılında kara listeye giren esnaf sayısında da gözle görülen bir artış medyana gelmiştir. Teminatsız kredi veren bankalar arayışında olan genç girişimciler ve esnaf, bankalar haricinde özel finans kuruluşlarının da kapısını çalmaktadırlar. Kobi kredisi ve ticari kredi kapsamına giren işyeri kredisi alabilmeniz için, öncelikle vergi levhasına sahip olmanız gereklidir. Ticari bir ünvana sahip olmayan kişilere, ticari kredi açılmaz.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Bütün kobi desteği veren ve ticari bankalardan işyeri açma kredisi talebinde bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Şekerbank, Vakıfbank gibi kobi dostu bankalardan kredi alabilirsiniz. Ancak teminatsız kredi veren bankalar arıyorsanız, onu bulmanız şu an için maalesef mümkün görünmemektedir. Bankalar sizden mutlaka teminat göstermenizi isteyeceklerdir. Ancak ipotek karşılığında işyeri açma kredisi alabilirsiniz. Kefil göstermeniz bile yeterli olmayabilir. Kredi notunuz yüksek olsa bile, bu konuda son karar bankalarındır.

İşyeri Açma Kredisi Başvurusu

Kobi bankası olan her bankaya kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür. Banka tarafından talep edilen belgeleri tedarik edip, başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer fiziksel olarak işyeri satın almayı düşünüyorsanız ve finansal durumunuz buna müsait ise, banka size kredi verebilir. Çünkü satın almayı düşündüğünüz işyerini ipotek altına alarak, size işyeri kredisi verebilir. Bu mümkündür. Ancak firma açmayı ve ticaret yapmayı düşünüyorsanız işin boyutu değişir. O zaman banka sizden teminat isteme hakkına sahip olur. Çünkü kredi karşılığında bloke edebileceği bir teminat görmek ister. Dükkân satın alma ve işyeri aşma farklı şeylerdir. Dükkân veya ofis satın almak için kredi başvurusu yapmak daha kolaydır. Bankalar için riski azdır. Çünkü kredi ödenmediği takdirde, el koyabileceği bir teminatları bulunur. Konut kredileri gibi düşünmeniz lazım. Bankalar konut kredisi verdikleri zaman, satın alınacak olan konutu ipotek altına alırlar. Kredi geri ödemesi tamamlandığı zaman, konut üzerine konulan ipotek şerhi kaldırılır ve konut tamamen kredi sahibin olur. Aynı durum işyeri açma kredisi için de geçerlidir.

Teminatsız kredi veren bankalar

Teminat göstermeden sadece bireysel ihtiyaç kredisi veya 30.000 – 50.000 lirayı geçmeyecek şekilde kobi kredisi alabilirsiniz. Bu kredi limitinin üzerindeki talepleriniz karşısında, bankanız sizden mutlaka teminat göstermenizi isteyecektir. Hele ki şu borç batağının yaşandığı günlerde, teminatsız kredi veren bankalar konusunda sıkıntı yaşayacağınız aşikârdır. Gayrimenkul teminatı, mevduat teminatı veya hiç olmazsa çok sağlam 2 kefil gereklidir. Özellikle kobi kredisi sağlayan bankalara başvuru yapmanız durumunda, başvurunuz bankalar tarafından değerlendirilir.

Devlet Destekli Kosgeb İşyeri Kredisi

Bankalarda aradığınızı bulamadıysanız üzülmeyin. Devletimiz her zaman gen. Girişimcilere Kosgeb aracılığı ile destek olmaktadır. Teminatsız kredi veren bankalar haricinde Kosgeb İşyeri Açma Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Detaylar için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/1231/girisimcilik-destek-programi adresini incelemeniz yeterlidir. Ancak şunu unutmamanız gereklidir; Kosgeb desteği alabilmek için kurumun öngördüğü şartları yerine getirmeniz gereklidir. Öncelikle Kosgeb eğitimlerine katılıp belge almanız ve kurumun talep ettiği süreci takip etmeniz gerekmektedir. Tüm detaylara Kosgeb web sitesinden ulaşabilirsiniz. 150.000 liraya kadar devlet destekli işyeri kredisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir