Ucuz tatil önerileri

Ucuz tatil önerileri

Dünyada en çok istek alan aramalardan biridir   Ucuz tatil önerileri. Haklı olarak herkesin yapmak istediği şeydir. Çok fazla para harcamadan, tatilini en iyi şekilde geçirmeyi kim istemez mi? Ekonomik konaklama, ucuz uçak bileti ve ucuz tatil yapmak tatilcilerin hedeflediği ilk şeydir. Bununda yöntemleri var elbette. Hatta onlarca seçenek ortaya koyabiliriz bunun için. Ucuz tatil önerileri almak istiyorsanız, yazımızı baştan sona dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü mutlaka kendinize uygun bir tatil seçeneği bulacak ve onu 2018 yaz tatiliniz için değerlendireceksiniz. Henüz geç kalmadınız merak etmeyin. Önünüzde 1 ay gibi bir zamanınız var. Bu süre zarfında, tüm tatil planınızı yapıp, keyifle tatilinize çıkabileceksiniz. Ucuz tatili, her şeyden kısıtlanmak olarak algılamayın. En güzel ve en eğlenceli şekilde, tüm tatil imkânlarından faydalanarak bile ekonomik tatil yapabilirsiniz. Yani günde tek öğün yemek yiyerek, çadırda yatmak değildir ucuz tatil yapmak. 5 yıldızlı her şey dahil otellerde bile ucuz tatil yapma imkanınız var aslında ancak bunun yollarını bilmeniz gerekiyor. Bu yazımızda size bir kaç taktik ve tavsiye vereceğiz. Hem yurt içi ucuz tatil, hem de yurt dışı ucuz tatil seçeneklerini masaya yatıracağız. Tabi bu tavsiyeler herkese uymayabilir. Çocuklu aileler için farklı alternatifler değerlendirilebilir. Kalabalık aileler için değişik yöntemler aranabilir. Yapmanız gereken en uygun yol, bu tavsiyeleri okuyup kendinize göre değerlendirmenizdir. Kendi statünüze göre tavsiyeleri seçeneklendirebilir, eklemeler veya çıkarmalar yapabilirsiniz. Biz size sadece yolu göstereceğiz. Uygulama kısmı size kalmış.

Ekonomik Tatil Nasıl Yapılır

Ekonomik ve ucuz tatil yapmak istiyorsanız, tatil planını en az 3-4 ay önceden planlamanız gerekir. Uygun fiyata tatil yapmak isteyenler için ilk tavsiyemiz bu olacaktır. Ucuz tatil önerileri listesinin başında “ erken rezervasyon “ yaparak tatile çıkmak gelir. Tatilinizi erken planlamanız, size sezon fiyatlarından %50 ye varan indirimler sağlayabilir. Hem daha ekonomik tatil yapma fırsatınız olur, hem de yoğun geçen sezonlarda, rahatlıkla yerinizi ayırtabilirsiniz.

Ucuz Tatil Nasıl yapılır?

Bu başlık için bir liste hazırladık. Herkesin tatil anlayışı için farklı olabileceği için, biz genel anlamda liste yapmayı tercih ettik. Çünkü tatil teması çok çeşitlidir. Kimi deniz tatilini sever, kimi doğa tatilinden haz eder. O yüzden genel ipuçları vermeyi tercih ediyoruz. Siz bu tavsiyeleri kendinize göre değerlendirebilirsiniz ve Ucuz tatil önerileri listesinden size en uygun olanları seçebilirsiniz.

  • Erken rezervasyon yaptırın

Planladığınız tatil programından en az 3 ay önce otel rezervasyonunuzu yaptırın. Bir tur operatörü üzerinden rezervasyon yaptırmadan önce, direkt oteli arayıp fiyat alın ve iki fiyatı karşılaştırın. Tatil harcamalarınızı taksitle yapmamaya özem gösterin. Çünkü 1 haftalık tatil için, 1 sene boyunca taksit ödemek akıl mantık işi değildir. İmkânlar doğrultusunda tatil planınızı yapmaya çalışın.

  • Her şey dahil otelleri tercih edin

Yukarı da bahsettiğimiz gibi, tatil temanızı bilmediğimiz için otellerden başladık anlatmaya. Eğer tercihiniz bol yıldızlı ve birçok sosyal olanağın olduğu bir otel olacaksa, mutlaka her şey dahil otelleri tercih edin. Çünkü tatilde yeme içme masrafı çok olacağı için, bu otellerde hiçbir ekstra masraf yapmadan tatilinizi yapabilirsiniz.

  • Ev Kiralayın

Özellikle haftalık, aylık veya sezonluk ev kiralamak kalabalık aileler için en ideal yöntemdir. 1 yazlık evde, iki aile rahatlıkla tatil yapabilir. Böylece otellere oda parası ödemekten kurtulursunuz ve konaklama masrafını bölüşürsünüz.

  • Akraba veya Arkadaş evinde konaklayın

Sizi misafir edebilecek yakın akraba veya arkadaşınızın evinde konaklayarak, tatil süresince konaklama masrafından kurtulabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için, elbette davet edilmeniz gerekir. Ne kadar samimi olursanız olun, kimsenin evine çat kapı gidemezsiniz.

  • Öğretmen evlerinde konaklayın

Çoğu tatilcinin öğretmen evlerinden haberi olmayabilir ama her şehirde mutlaka bir veya birden fazla öğretmen evi bulabilirsiniz. Öğretmen evleri, adından da anlaşıldığı üzere Öğretmenler için inşa edilen konaklama merkezleridir. Ancak dışarıdan da misafir alınabiliyor. Bu konaklama merkezleri çok temiz, konforlu ve inanılmaz ucuz yerlerdir. Mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Ucuz Tatil Bölgeleri 2018

Keşfedilmeyi bekleyen o kadar güzel bölgelerimiz ve şehirlerimiz var ki, saymakla bitmez. Genelde herkesin ağzında Bodrum, Marmaris, Antalya gibi merkezler olsa da, bu şehirler özellikle yoğun sezonda çekilmez hale gelebiliyor. Aşırı kalabalık, pahalılık ve kalabalığın vermiş olduğu kirlilik nedeni ile tatilinizden keyif alamayabilirsiniz. Bu ana şehirler yerine, küçük ilçelerinde daha ucuz, daha huzurlu ve daha keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Size tavsiyemiz, ana şehirleri değil, bu şehirlerin ilçelerini tercih etmenizdir. Küçük sahil kasabalarında, inanılmaz keyifli ve ekonomik tatil yapabilirsiniz. Hem bütçenizi, hem de ruhunuzu koruyabilirsiniz.

Ucuz Yurtdışı Tatili 2018

Artık yurt dışına gitmek eskisi gibi pahalı bir tatil seçeneği değil. Uygun sezonda tatil planı yaparsanız, yurt içi tatil masrafı kadar bir bütçe ile yurt dışı tatilinizi yapabilirsiniz. Yurt dışı tatil için “ ücretsiz konaklama “ seçeneklerine de bakabilirsiniz. Nasıl mı? Bunun için kurulan web sitelerine üye olarak, dünyanın her ülkesinde evini ziyaretçilere açan kişiler ile tanışabilir ve evlerinde ücretsiz konaklayabilirsiniz. Sistem şöyle işlemektedir. Siteye üye oluyorsunuz ve burada yüz binlerce kişinin evini ziyaretçilerin kullanıma açtığı detayları görüyorsunuz. Örneğin Paris şehrinde temmuz ayının ilk haftası müsait olan evini açan kişi ile irtibat kurup, evinde konaklamak istediğinizi belirtiyorsunuz ve yazışarak anlaşıyorsunuz. Tabi bu hizmetten faydalanmak için, sizin de site üyelerine bir ev açmanız gerekir. Yani her şey karşılıklı. Bu sayede otel masrafından kurtulup, yurtdışı tatilinizi çok ucuza getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir