Yeni başlayanlar için Bitcoin tavsiyeleri, Bitcoin Nasıl Alınır

Yeni başlayanlar için Bitcoin tavsiyeleri, Bitcoin Nasıl Alınır

Aslında neredeyse 10 senedir çıkmasına rağmen, özellikle son 2 senede dünyayı kasıp kavuran Bitcoin için milyonlarca yorum yapıldı, analizler, öngörüler ve Bitcoin fiyat tahmini yazıldı çizildi. Bu konumuzda Bitcoin nedir, Bitcoin yatırımı nasıl yapılır gibi sorulara yanıt vereceğiz. Bitcoin yatırım tavsiyesi kesinlikle vermiyoruz. Bu konuda yazanlar sadece bizim görüşlerimizdir ve yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Yeni başlayanlar için Bitcoin tavsiyeleri vereceğiz ve Bitcoin nasıl alınır, Bitcoin nasıl satılır gibi konulara değineceğiz.

Bitcoin Yatırımı Güvenli mi?

Öncelikle Bitcoin nedir konusuna değinmek isteriz. Bitcoin kısa tanımıyla, bir sanal para birimidir. Bilgisayar ağı ile üretilir ve elle tutulabilir bir para değildir. İlk kullanım amacı internet alışverişi olsa da, son 2 senede kullanım amacından çıkıp, yatırım aracına dönüşmüştür. Bitcoin kesinlikle güvenli bir yatırım aracı değildir. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü kaynağı belirsiz ve ne zaman ne olacağının kimse tarafından bilinmediği bir işleyiştir. Bitcoin yatırımı yapabilirsiniz elbette ancak sizi üzmeyecek miktarlarda yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kaybettiğiniz zaman üzülmeyeceğiniz miktarlarda borsaya giriş yapıp, Bitcoin borsalarını inceleyebilir ve eğlenebilirsiniz. Bitcoin hayatınıza heyecan katar. Bu bir gerçek ama kendinizi asla kaptırmamalısınız. Kredi çekip, borç alıp, ev veya araç satıp asla Bitcoin yatırımı yapmamalısınız. Bunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Dolar mı Bitcoin mı?

Son haftada doların çılgın yükselişi karşısında tüm kripto para piyasası alt üst oldu. Zaten ocak 2018 tarihinden beri büyük çöküş yaşayan Bitcoin, doların yükselişi ile beraber dibe vurdu ve 12 Ağustos 2018 tarihinde 6300 dolara kadar geriledi. Dolar ise 6. 42 TL zirve koşusuna devam etmektedir. Bitcoin mı dolar mı derseniz, elbette dolar yatırımı çok daha mantıklıdır. Paranızı şu aşamada kesinlikle dijital para borsalarına yatırmayınız.

Bitcoin Fiyat Tahmini 2019

Bitcoin fiyat tahmini 2018 yılında maalesef tutmadı. Binlerce analist bu konuda yorum yaptı. Fikirlerini beyan etti. Kimisi Bitcoin 2018 yılında 50.000 dolar olacak dedi, kimi 100.000 dolara kadar çıkacağını belirtti ama tüm yorumların aksine, Bitcoin 2018 yılında adeta eridi ve 20.000 dolardan 5500 dolara kadar düştü. Bitcoin 2019 fiyat tahmini için yorum yapanlara kesinlikle güvenmeyiniz. Bu konuda kendi araştırmalarınızı ve yatırımınızı yapmanızı önermekteyiz.

Bitcoin düşer mi? Bitcoin Artar mı 2018

Bitcoin düşer mi veya Bitcoin yükselecek mi diye soranlara net bir cevap veremiyoruz. Çünkü bu konuda şu ana kadar hiçbir görüş tutmadı. Herkes kendi fikrini beyan ediyor ama hiç biri hedefi tutturamıyor. Bankavepara sitesi olarak bizim görüşümüzü merak ediyorsanız söyleyelim; Bitcoin şu dakikadan sonra kendini çok zor toparlar. 2018 yılında her hangi ani bir düzeltme olacağını tahmin etmiyoruz. 2019 Bitcoin tahmini için pek olumlu bir hava olduğunu söyleyemeyiz. Son olarak tekrar ediyoruz; sadece eğlence amaçlı Bitcoin yatırımı yapın. Kesinlikle bütçenizi zora sokacak yatırımlar yapmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir