Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Devlet destekli verilen 30.000 TL tutarındaki köye dönüş hibesinin ardından, Ziraat bankası da çiftçiler için kolları sıvadı. Köyüne dönüp çiftçilik yapmak isteyen ve tarım ekonomisine katılmak isteyen çiftçiler için 90.000 TL tutarında Ziraat bankası Genç Çiftçi Kredisi verilmektedir. Köye dönüş hibesi alan çiftçiler, 30 bin +90 bin olmak üzere toplam 120 bin lira kredi kullanabilirler.

Genç Çiftçi Kredisi Ziraat Bankası

Geçen dönemlerde 18 ila 41 yaş aralığında çiftçiler için verilen köye dönüş hibesi, bu yıl da tekrarlanıyor. Ziraat bankası tarafından sağlanacak olan köye dönüş kredisi başvuruları için, genç çiftçiler harekete geçti. 30 bin liralık hibe desteğinin yanında, Ziraat bankası Köye Dönüş Kredisi de almak isteyen çiftçiler, toplam da 120 bin lira köylerinde çiftçilik yaparak ekonomiye katkıda bulunmak için kolları sıvadı. Genç çiftçi kredisi alan kişiler, kredilerini küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yanı sıra, traktör veya tarla alımı, ya da sera kurmak için kullanabilecek.

Ziraat bankası Genç Çiftçi Kredi Başvurusu

BU kredi paketinden sadece köye dönüş hibesi alan genç çiftçiler yararlanacaktır. Başvuru şartları arasında ilk sırada hiç şüphesiz çiftçilerin kredi notu gelmektedir. Banka gerek gördüğü takdirde, çiftçilerden maddi teminat talep edebilecektir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Ne Kadar?

Kredi miktarı tamamen köye dönüş hibesi ile orantılı olacaktır. 3x katı baz alınarak kredi sağlanacaktır. Örneğin köye dönüş hibesi kapsamında 10.000 TL alanlar 30 bin lira, 20.000 TL hibe alanlar 60 bin lira ve 30.000 TL hibe alanlar ise 90 bin lira Ziraat bankası Genç Çiftçi Kredisi alabileceklerdir. Tabi tüm bunlar başvuru yapanın kredi notu ile ilgili olacaktır. En yüksek kredi limiti 90.000 Lira ile sınırlıdır. Ziraat Bankası bu kredinin taksitlerini ayarlama hakkını saklı tutar. Devlet destekli köye dönüş hibesi alan kişilere kredi verme gibi bir şart yoktur. Kredi notu kredi almak için uygunsa, kredi verilir. Değilse, kredi başvuru talebi ret edilir. Tüm inisiyatif Ziraat Bankasına ait olup, başvuru yapan kişi ile alakalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir